info@malikabaci.com +90 533 134 71 32
Göztepe Mah. Bağdat Cad. Çiçek Apt. No: 173/7 Kadıköy - İSTANBUL

Meme Küçültme

Estetik

Meme Küçültme Ameliyatı; Memenin gelişimsel, gebelik veya aşırı kilo alımına bağlı büyümeleri sıkça karşılaşılan sorunlardandır. Bu durum bir estetik sorununyanında omuzlarda ağrı, duruş bozuklukları, meme altında kaşıntı ve kızarıklık gibi sıkıntılara da yol açar. Bu durumda;

* Memelerdeki büyümenin hormonal bir soruna bağlı olup olmadığı araştırılmalıdır.

* Memelerdeki büyümenin devam edip etmediği sorgulanmalıdır.

* Memede ele gelen ağrılı veya ağrısız bir kitle olup olmadığı araştırılmalıdır.

* Memede geçirilmiş bir enfeksiyon veya cerrahi müdahele olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Genellikle hormonal bir soruna bağlı olmayan, son 6 ay içinde büyümesi durmuş ve küçültülmesi istenen göğüsler cerrahi girişime uygundur. Belirli bir yaşın üzerinde ve ele gelen kitlesi olanlarda girişim öncesi çeşitli görüntüleme tekniklerinden yararlanılır. Daha sonra göğüslerin boyutları, deri ve meme bezi özelliklerine göre kullanılması gereken tekniğe karar verilir.

Belirlenen tekniğe uygun meme ameliyat planının çizimi yapılır. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi kullanılan tekniğe bağlı olmak üzere 2-4 saat arasında değişir. İşlemden sonra hastanede kalış süresi 1 ila 2 gündür. Ameliyat sonrası 2-4. saatte ayağa kalkmanıza ve beslenmenize izin verilir. Kol hareketlerinin ilk günlerde sınırlandırılmasında önerilir. Çıkarılan dokular patolojik açıdan incelenir.