info@malikabaci.com +90 533 134 71 32
Göztepe Mah. Bağdat Cad. Çiçek Apt. No: 173/7 Kadıköy - İSTANBUL

Liposuction

Estetik

Liposuction Nedir? Vücut hatlarından memnun olmayan kişiler için özel geliştirilmiş bir yağ aldırma uygulamasıdır. Liposuction uygulamasıyla yağların vakum yöntemiyle emilimini hedeflemektedir.

Vücut hatlarının şekillendirilmesi için yapılan cerrahi müdahale sonrasında kişiler diyet ve sporlar vermek istediği yağları kolayca vücudundan atabilmektedir. Kesinlikle bir zayıflama operasyonu olarak görülmemelidir ve kişilerde olan inatçı yağların uzaklaştırılması işlemidir.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır? Günümüzde en çok uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alan cerrahi müdahale halk arasında yağ aldırma yani liposuction olarak tanımlanmaktadır. Bölgesel olan yağların diyet ve sporla vücuttan atılamadığı durumlarda küçük kesiler yardımıyla yağ fazlalıkların cerrahi müdahale ile alınması işlemidir.Özellikle kadınların tercih ettiği bir uygulama olup genel olarak bel, basen, kalça gibi bölgelerdeki inatçı yağlar için uygulanmaktadır. Kolay ve uygulama sonrası elde edilen başarılardan dolayı pek çok kişinin günümüzde tercih ettiği bir uygulamadır. Liposuction öncesi sonrası görüntüleri ve videomuzu izleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Liposuction her cerrahi ve estetik müdahalede olduğu gibi bu yağ aldırma operasyonu içinde ön görüşme yapılması oldukça önemlidir. Şikayetler ve beklentiler değerlendirilerek kişiler için en uygun liposuction yöntemi belirlenir ve hastanın uygunluğu tespit edilerek operasyona karar verilir. Operasyon öncesinde tahlil ve tetkiklerin yapılması, anestezi uygunluğu gibi tespitler yapılarak hasta operasyona hazırlanır ve belirlenen tarihte işleme hazır hale getirilir.

Liposuction fiyatları 2021 hakkında mutlaka uzman hekimle görüşme yapılarak ve beklentileri doğru aktarmak operasyon başarısı açısından önem taşımaktadır.

Liposuction İçin Kimler Uygundur? Sağlık sorunu olmayan ve 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilen bir yağ aldırma cerrahisidir. Derinin yaşa bağlı olarak deforme olmasından dolayı yaş aralığı bulunmasa da yaşlı kesime pek uygun görülmeyen bir müdahaledir. Liposuction uygulaması için hamile ya da yeni doğum yapmış kişilerde önerilmemektedir. Uzman hekim görüşü bu noktada önem taşımakta ve görüşlerinden yola çıkılarak operasyona uygun olmayan kişilere müdahale edilmemesi gerekmektedir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor? İnatçı yağların alınması ve vücuttan uzaklaştırılması için yapılan cerrahi müdahale bölgesel yağlanma olan her bölgeye güvenle yapılabilir. Özellikle yağların toplandığı bel, kalça, basen ve karın bölgelerinde sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Liposuction uygulaması kesinlikle bir zayıflama yöntemi olmayıp sadece yağların alınarak vücut hatlarının düzeltilmesini hedefleyen bir operasyondur.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır? Cerrahi müdahalenin tek bir amacı vardır ve bu amaç yağların ortadan tamamen kalıcı bir şekilde kaldırılmasıdır. Kişiler liposuction uygulamasından sonra mutlaka beslenme ve spor düzenlerine devam etmelidir. Kalıcı bir şekilde yağlar vücuttan uzaklaştırılmış olsa dahi geri alınan kilolarla birlikte az da olsa uygulamanın başarısını azaltacaktır. Bu nedenle operasyonu yapan uzman hekimle görüşülerek operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler öğrenilmelidir. Her ne kadar dikkat edilecek noktalarda olsa diğer estetik müdahalelere göre kalıcılığı daha fazla olan bir müdahaledir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir? Estetik bir cerrahi operasyon olan liposuction uygulaması genel olarak ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılmalıdır. Ameliyat korkusu olan ve operasyon istemeyen kişilerde aynı yöntemlerin lazer teknolojisi yardımıyla yapılması da mümkündür. Kesi atılarak yapılan uygulamanın yanı sıra lazer ışınlarının kullanılması yöntemi de sıklıkla uygulanmaktadır. Alınacak yağların miktarı ve hastanın durumuna bağlı olarak uzman hekim eşliğinde tedavi yöntemine karar verilmelidir.

Liposuction Sonrası Süreç Nasıl İşler? Operasyon sonrasında bir gece hastanede kalarak ya da uzman hekim kontrolünde aynı gün hasta taburcu edilebilir. İyileşme süresi tamamen hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterse de genel anlamda 2 gün ya da 2 hafta sonra normal hayata dönülebilir. Ağrısız bir uygulama olmasının yanı sıra ağrı kesici kullanımı rahatlatmaya yeterli olmaktadır. Uzman hekimin vücut hatlarını toparlaması amacıyla verdiği özel korse 5 hafta süreyle kullanılmalıdır. 6 ay ve 1 yıl gibi bir süre sonunda yapılan liposuction uygulamasının son hali oluşacaktır.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir? Vücudun her bölgesine güvenle yapılan operasyon başarılı ve ağrısız bir şekilde olmasından özellikle bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yağ aldırma uygulaması olduğu için bölgesel inatçı yağların bulunduğu alanlarda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Temel hedef şekil bozukluğu olan bölgelerdeki sorunları gidermek ve kişinin vücut hatlarını düzeltmek için fazla olan yağların kontürlenmesi amacıyla vücuttan uzaklaştırılmasıdır.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile mi Yapılır? Bir cerrahi müdahale olmasından dolayı mutlaka ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılması önerilmektedir. Her işlemde olduğu bu uygulama içinde uzman görüşü önemli olup bazı durumlarda hastaya yapılacak müdahaleye bağlı olarak lokal anestezi de yeterli olmaktadır. Anestezi türü tamamen kişinin uygunluğu ve alınacak yağ miktarına göre değişiklik gösterecektir.