info@malikabaci.com +90 533 134 71 32
Göztepe Mah. Bağdat Cad. Çiçek Apt. No: 173/7 Kadıköy - İSTANBUL

Karın Germe

Estetik

Karın Germe Ameliyatı Nedir? Karın germe ameliyatı; Karın bölgesi kişilerde farklı nedenlere bağlı olarak sarkarak beraberinde birçok sağlık sorununu da getirmektedir. Hamilelik, doğum, fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen bu sarkmalar kadınlarda bir hayli fazla olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Cerrahi bir yöntem olan bu operasyon basit tekniklerle uygulanarak günümüzde düz bir karın yapısına sahip olmak isteyen kişiler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilen estetik müdahaleler arasında yer almaktadır. Karın bölgesinde oluşan fazla yağların alınması sağlanarak düz bir karın görünümüne kişiler karın germe uygulamaları sayesinde merkezimizde kolayca kavuşmaktadır.

Germe işlemleri kalıcı ve kesin çözümler sunarken aynı zamanda mantar ve terleme gibi sağlık sorunlarının da çözümü için oldukça etkili bir yoldur.

En hızlı çözüm olan operasyon günümüz şartlarında hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşerek kısa sürede en başarılı sonuçların alındığı bir uygulama olarak pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır? Herkese güvenle uygulanabilen karın germe ameliyatı kadın ya da erkek fark etmeden yapılabilir. Karnında kilo alıp verme ve doğum sonrası sarkmalar yaşayan, derisinde ciddi anlamda bir gevşeme mevcut olan kişilere operasyon yapılabilir.

Daha sıkı ve düz bir karın görünümüne kavuşmak isteyen kişilerin merkezimizde uzman hekimlerimizle görüşme yapması en doğru kararlar arasında yer almaktadır. Fiziksel gelişimini tamamlamış ve 18 yaş üzeri herkese güvenle bu operasyon yapılabilmektedir. Sarkmaların giderildiği, karın kaslarının sıkılaştığı, karın bölgesinin kaybedilen formunun geri kazanması durumlarında oldukça başarılı sonuçlar veren estetik cerrahi uygulamalardandır. Merkezimizde son teknolojik cihazlar kullanılarak uzman bir kadro yardımıyla uygulamalar yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Öncelikle operasyona karar verebilmek ve ne kadar fazlalık alınacağını belirlemek adına mutlaka muayene olunması gereklidir. Muayene sonunda sezaryen izi denilen kısımdan göbek deliğine doğru liposuction yöntemi kullanılarak yağ alımı yapılır ve deri gerdirilerek toparlanması sağlanır. Göbek deliği bu aşamada gerekli görülürse yeniden oluşturulabilir. Karın kasları sıkılaştırılır ve estetik dikişler atılarak kötü görünüm engellenmiş olur.

Genel olarak karın germe ameliyatı için uzman hekimlerimiz hastaların durumuna göre karar verse de genel anestezi tercih ederler. Yağ fazlası ve sarkan kısma göre süre değişiklik gösterir. Sürede bir aksilik olmazsa 4-6 saat yeterli olup hasta için sıkı bir karın görünümü elde edilmiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi; Karın germe ameliyatı diğer estetik işlemlerde olduğu gibi cerrahi bir müdahaledir ve uyulması gereken kuralların önceden bilinmesi önemlidir. Kan sulandırıcı ilaç ve düzenli olan ilaçların kullanımı kesilerek, uzman hekimler bilgilendirilmelidir. İyileşme süresinin hızlanması için mutlaka sigara kullanımı en az 2 hafta öncesinde bırakılmalıdır. Detayların görüşülmesi ve net hatların belirlenmesi için mutlaka çizimler yapılmalıdır. Bu çizimler sonrasında hatlar belirlenir ve öncesi, sonrası yapabilmek için fotoğrafların çekimi yapılır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası; Hastalar karın germe ameliyatı sonrasında hekim kontrolünde olması gerektiği için 1-2 gün merkezimizde misafir edilmektedir. Operasyon sonrasında hastalara tavsiye edilen korse kullanımı 1 ay süreyle devam etmeli ve iyileşmenin hızlanması operasyonun başarısı arttırılmalıdır. Kişi iyileşme süresini 7-10 gün içinde tamamlayarak iş hayatına ağır işler yapmamak kaydıyla dönebilir. Gerekli durumlarda ağrı kesici kullanımı için uzman hekimlerimiz hastalara reçete yazmakta olup düzenli kullanımını hasta sağlamalıdır. Uzman hekimlerimizin tavsiyelerine uyarak sorunsuz bir tedavi süreci geçirilerek istenen estetik görünüme kavuşmak oldukça kolaydır.

Karın Germe Operasyonu; Özellikle hamilelik dönemlerinden sonra karın bölgesinde sarkma ve gevşeme gibi deformasyonlar meydana gelmektedir. Bu hoş olmayan görüntü spor ya da egzersiz programlarıyla giderilmeyebilir ve en etkili yöntem cerrahi müdahale olmaktadır. Tek bir operasyonla merkezimizde yapılan uygulamada karın eritme derisinde yer alan fazla yağlar alınarak karın daha fit bir görünüme kavuşmaktadır. Kanama ve enfeksiyon gibi riskleri her operasyonda olduğu gibi mevcut olsa da hekimlerin uzmanlığı ve hastaların operasyona uygunluğu belirlenerek en aza indirgenebilmektedir. Doğru yöntemlerin tercih edilmesi, uygun şartlarda operasyonun yapılması ve deneyimli uzman hekimlerin müdahalesi sonucu başarılı bir şekilde müdahale gerçekleşmektedir.