info@malikabaci.com +90 533 134 71 32
Göztepe Mah. Bağdat Cad. Çiçek Apt. No: 173/7 Kadıköy - İSTANBUL

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği

Estetik

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği Nedir? Brezilya Poposu; Popo kişilerde en çok dikkat çeken bölgeler arasında olmasından dolayı estetik operasyonlar arasında en sık yaptırılan uygulama estetiğidir. Bel bölgesinden başlayarak basenleri de içerisine alan uygulama kişilerde istenen görünümü elde etmek için oldukça başarılı bir estetik operasyondur.

Bir bölgeden alınan yağların başka bir bölgeye yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilen Brezilya poposu estetiğinden dolgun bir kalça amaçlanmasından dolayı yağ alma ya da yağ enjeksiyonu ile yapılmaktadır.

Brezilyalı kadınların ortak görünümleri dik ve büyük kalçalarıdır. Bu nedenle operasyon ismini bu ülkeden esinlenmiş ve kadınların görünümleri bu şekilde belirlenmiştir. Brezilya poposu estetiği bayanların en çok tercih ettiği yöntemdir.

Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır? Operasyondan önce mutlaka bir muayene olunması ve uzman hekim tarafından bel ve diğer bölgelerdeki yağ oranları hesaplaması yapılmalıdır. Yağ alma işlemi yapılacaksa uygun görülen bölgelerden yağ alınması ile Brezilya Poposu uygulaması süreç olarak başlar. Kalça bölgesine alınan yağlar enjekte edilerek popo kısmının doğal bir yapı kazanması amaçlanır.

Enjeksiyon sonrasında kullanılması önerilen korseler sayesinde poponun istenen görünümü kazanmasında yardımcı bir faktördür. Korse kullanmanın şekil verme açısından olan faydası dışında korunması ve zarar görmesini de engelleyerek muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Brezilya popo estetiği fiyatları hakkında bilgi için hemen randevu alabilirsiniz.

Operasyon öncesinde mutlaka fiziki muayene dışında operasyona hazırlık için tüm tahlil ve tetkiklerin yapılması, beslenme düzeni de dahil olmak üzere operasyona hazırlanılması hasta ve uzman hekim açısından faydalı olmaktadır.

Brezilya Poposu Kimler Yaptırabilir? Her operasyonda olduğu gibi Brezilya Poposu (BBL) estetiği uygulamalarında da belirli kriterler vardır ve bu kriterler sabit olup her kişi operasyon için uygun değildir. Öncelikle hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Bu yaş sınırını sağlayan kişiler için uzman hekimin istediği tahlil ve tetkikler yardımıyla operasyona uygunluğu belirlenir.

Operasyonu etkileyecek bir sağlık sorunu olmaması ve tahlillerin, tetkiklerin uygun olması halinde estetik operasyon oldukça güvenli olup herkese uygulanabilir. Bilinmesi gereken bir nokta da kalıcı bir uygulama olmadığı ve belirli aralıklarla tekrarlanması gerektiğidir.

Brezilya Poposu Operasyonu Ne Kadar Sürer? Brezilya Poposu estetik uygulaması genel olarak hastaya bağlı değişen sürelerde yapılsa da ortalama olarak 1,5-2 saat arası tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında ve öncesinde dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu takdirde herhangi bir komplikasyon oluşumu yaşanmaz. Hasta uygulama sonrasında ilk 2 gün yüz üstü yatmaktadır. 10 gün sonrasında ise hareketli hayatına geri dönebilir. Ameliyat sonrasında uzman hekim korse kullanımı önermekte ve hastanın 2-3 hafta süreyle bu korseyi kullanması gerekmektedir.

İyileşme Süresi Ne Kadardır? Ameliyat genel olarak genel anestezi altında ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Operasyon süresi hastaya yapılan işlemlere bağlı olarak değişmektedir. Ameliyat sonrasında hasta ilk 2 gün hastanede kalarak yüz üstü pozisyonda yatması gerekirken 2 gün sonunda tamamen oturma eylemini gerçekleştirebilir. İyileşmesi ve gündelik hayata geri dönmesi hastanın Brezilya Poposu (BBL) estetiğine bağlı olarak 10 günü bulmaktadır. Her ihtimale karşı ise belirli bir süre ağır iş ve spor gibi aktivitelerden kaçınmak en sağlıklı yol olup estetik uygulamanın başarı oranını arttıracaktır.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir? Popo estetiği operasyonlarında kişilerin yağ oranlarına ve yapılması gereken işlemlere göre yöntemler değişiklik göstermektedir. Hastaların fiziksel durumlarına göre değişiklik gösteren Brezilya Poposu (BBL) estetiği dolgunluk sağlanması için popo protezi kullanılırken büyük olan kalçalar için yağ alınması yani liposuction yöntemi uygulanmaktadır.Operasyon için yöntemin nasıl yapılması gerektiği konusunda estetik cerrahla birlikte karar verilmesi en doğru yöntem olacağından uygulamanın başarı oranını da arttıracaktır.

Yöntemlere bakılacak olursa her zaman cerrahi bir müdahale gerekmemektedir. Nasıl bir yöntem uygulanması gerektiği kişiye ve uzman hekim kararına göre değişecektir. Yöntemlerin hepsi güvenli ve konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

Brezilya Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler Popo için uygulanacak operasyonlarda öncelikle dikkat edilmesi gereken noktaların bilinmesi ve operasyon öncesinde uzman hekimle görüşülmesi fayda sağlayacaktır. Ameliyat öncesinde beslenme ve uyku düzenine dikkat edilmelidir. En az 1 hafta öncesine kadar zararlı tütün ve alkol kullanımı bırakılmalıdır. .

Sürekli kullanılan bir ilaç ya da kan sulandırıcı kullanımı kesilmeli ve uzman hekimle konu paylaşılmalıdır. Spor düzenli yapan kişilerin bir süreliğine hafif egzersizler yapması önerilmektedir. Uzman hekimle görüşme esnasında tüm tedavi detayları konuşulmalı ve beklentiler aktarılmalıdır.

Ameliyat öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğu takdirde risk oluşmadan sorunsuz bir şekilde istenen fiziki görünüme kavuşmak mümkündür. Dikiş gerektiren bir teknik kullanılacaksa önceden uzman hekim hastayı iz kalma konusunda bilgilendirmelidir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yapılan operasyonlar iz kalmadan oldukça konforlu bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı kalan izlerinde görüntüsü kişiyi rahatsız etmemektedir.